Tanıtım

Protez Diş Fiyatları

Protez Diş Fiyatları

Halk arasında diş hekimliğinin ana bilim dalı olan protez diş tedavisinde porselen diş köprü implant diş takma diş,  damak diş toplum içinde bu terimlerin hepsi diş hekimliğinin verdiği hizmetlerdir

Protez diş hekimliği ayrı bir yönü olan estetik diş hekimliği kullandığı zirkonyum porselen, laminat kaplama, empress porselenler uygulanmaktadır. Diş hekimleri protez tedavisinde uyguladıkları tedavi yöntemini 3 ayrı bölümde incelemek mümkündür. Birinci olarak Sabit protezler uygulamaktadır. İkinci olarak hareketli protezler, üçüncü olarak dağ implant diş protez yöntemleri kullanılmaktadır. Bunlara göre protez diş fiyatları değişmektedir.

Sabit protezler sabit olarak yerleştirilir ve bir daha çıkarılamaz. Hareketli protez ise daha rahat bir şekilde çıkarım takılabilir. İmplant diş protezleri ise diş köklerine sabit ve sağlam olabilmesi için kullanmaktadır.  Sabit protezler genelde çok sayıda kişi eksik olan hastalarda kutlanmaktadır. hareketli protezler ise tam olarak ya da dişlerinin bütün kaybeden hastalarda kullanılmaktadır.

Sabit protezler hastanın kendi dişleri kullanılarak hazırlanmaktadır. Kesilen dişe kaplama yapılması ile elde edilir. Bu protezler dişin üzerine yapıştırma yoluyla kapatılır. Özel bir yapıştırma yöntemi  protez diş fiyatları özel bir malzeme kullanılarak yapılır. Diş hekimleri sabit protez hazırlarken tedavi gören hastanın ağzındaki bazı dişler destek amacıyla kesilerek küçültme yapılır. Bu tedavi yönteminde tek diş eksikliği birden fazla diş eksikliği olması durumu farklı tedavi yöntemleri kullanmaktadır.

Hareketli protezler de ise durum sabit protezdeki gibi değildir. Yani hastalığı bu protezi rahatlıkla çıkarıp takabilme ve günlük temizliğini yapabilme özelliğini taşımaktadır. Diş hekimleri hastanın sabit mi hareketli protez kullanacağı tamam tamamen diş eksikliğinin durumuna göre belirlenmektedir. Hastanın ağzında çok diş eksiği varsa o zaman bu yöntem kullanılmaktadır. Hareketli protezler de kendi arasında ikiye ayrılır. Eğer hasta ağzındaki tüm işleri kaybetmişse tam protez kullanılır. Eğer bir kısmı kaybetmişse o zaman kısmi protez kullanılmaktadır.

Uygulanan tedavi yöntemlerinden dolayı diş protez fiyatları değişiklik arz etmektedir. Aynı zamanda diş hekimleri birlikte çalıştı çalıştığı teknisyenlerinde laboratuvar maliyetleri protez diş fiyatları etkilemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir