Alışveriş

Isla Mujeres, Meksika “Kadınların Adası”

Isla Mujeres, Meksika  “Kadınların Adası”

“Bugünkü misafir yazarımız, Türkiye pazarına yeni giren Geziko blog’unun yazarı Birgay”

 Meksika’daki Isla Mujeres, Cancun’daki turist yığınından kaçmak için ideal bir yer. Yaklaşık 6 km sahil genişliği olan ada geçmiş zamanların Meksika sahil kültürünü yaşatıyor. Bu arada Isla Mujeres’in çevirisi “Kadınların Adası”.

Isla Mujeres

Herşeyden önce, Isla Mujeres, Meksika’daki herhangi bir yerden daha fazla, daha farklı ya da daha ayrı bir kadın popülasyonuna sahip değil ! Tamam ‘Kadın Koyu’ var ama, oraya gitmeyin !

Isla Mujeres en basit söylemle şaşırtıcı güzellikte bir ada.

El Garrafon Ulusal Sualtı Parkı adanın güneybatı köşesinde yer alıyor. Sualtı eğlencesiyle ilgileniyorsanız, bu park ılık suda harika bir görüş netliği vadediyor. Ne yazık ki artık parkı özel bir şirket işletiyor. Bu, girmek için para ödeyeceğiniz ve kayık, kano gibi turistik su oyuncakları bulabileceğiniz anlamına geliyor. Yine de park çok geniş bir alanda olduğu için bu deneyiminizi ciddi anlamda etkilemeyecek.

Sahil kasabası hissiyatını arıyorsanız istikametiniz adanın kuzey ucu olmalı. Playa Norte’ güzel plajlar, restoranlar, oteller ve üç aşağı beş yukarı ihtiyacınız olacak her şeyi vadediyor. Zacil Ha yolunda ilerleyerek gizli saklı kalmış plajlar bulabilirsiniz.

İnsanlardan tamamen soyutlanmak istiyorsanız, adada bir çok izole sahil alanı da mevcut. Playa Pescador’dan güneye ilerleyerek insanlardan kopabilirsiniz. Aynısı Playa Pescador’dan kuzeye ilerlediğinizde de geçerli. Sadece bir ada haritası alsanız kafi. Ya da güzergahları ada yerlilerine sorabilirsiniz.

Isla Mujeres

Nasıl Gidilir

Isla Mujeres’te havaalanı var ama Cancun’dan botla yolculuk etmek daha ucuz. Adaya giden bir çok halk feribotu var. Gidip-gelmek hiç zor değil. Sadece dönüş seferlerini doğru bildiğinizden emin olun.

Isla Mujeres adını tam yansıtmasa da kesin ve eşsiz bir güzelliğe sahip. Cancun’da tatil yapıyorsanız hiç değilse bir gün adaya gitmelisiniz.

Uçak Bileti Arama Motoru Geziko

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir