Cep Telefonu

Galaxy S6’nın merak edilen özellikleri

Samsung’un her sene aktüellediği Galaxy serisi telefonlarına son olarak Galaxy S5 ve Galaxy S5 Mini telefonları ilave etti. Ancak aradan geçen uzun vaktin hemen peşinden artık kullanıcılar ya Galaxy Note 4’ü bekliyor veyahut daha isimi bile hiç anılmayan Galaxy S6’yı…

Galaxy Note 4’ün eylül veya ekim ayı içinde kullanıcılarla buluşması beklenirken, Galaxy S6’nın ise bu sene ortaya çıkmayacağına net gözüyle bakılıyor. Ne de olsa Samsung bugüne dek seriye yeni bir halka ilave ederken bir sene beklemeyi tercih etti ve yeniden aynı şeyi yapacaktır.

GALAXY S6 NASIL OLACAK

Daha resimleri da yayınlanmayan Galaxy S6’da 16 çekirdek Samsung Exynos 8000 işlemci ve/veya Snapdragon Qualcomm 810 işlemci kullanılacağı düşünülüyor. 4 GİGABYTE hafızasının yanında 128 GİGABYTE dahili belleği olması beklenen Galaxy S6’nın ekranı ise 5.2 inç olacak ve 4K çözünürlüğünü de destekleyecek. Galaxy S6’nın bu arada Full HD esnek ekran kullanacağı da öne sürülüyor.

21 megapiksel dahili kamerasıyla 8K çözünürlüğünde video çekimi yapabilmesi beklenen Galaxy S6’da şarj ömrü de uzun olacak ve 3300 ila 3500 tipi batarya kullanılacak.

Alette daha kullanımda olmayan Android 5.0’ın kullanılacağı düşünülüyor. Diğer bir söylemle Galaxy S6’da Android L işletim sistemini göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir