Cep TelefonuYazılım

Samsung Android’i terkedecek

Apple ve Samsung arasında milyar dolarlık ‘patent’ davaları devam ediyor. Bu davalarda bir takım vakit şirketlerin hazine değerinde çok saklı bilgileri davalarda kanıt kullanılmak üzere açığa çıktığı oluyor. Sözgelişi Apple, bu hafta Samsung ile ilgili Galaxy tablet satışlarının geçtiğimiz senelere göre çok düşük izlediği konusunda bir vesika ortaya çıkardı. Apple’a yakın yazarlardan Daniel Eran Dilger, 2011 ve 2012’deki davalarda ortaya çıkmış Samsung vesikalarını bir araya getirdi. Buna göre Samsung’un akıllı telefon ve tablet pazarındaki hamleleri son bir kaç senedir bilhassa Galaxy ürünleriyle birlikte önlenemez yükselişi altında yatan gerçekler gözler önüne serildi.

BAŞARININ ANAHTARI APPLE’I KÖRELTMEK!
Samsung ile ilgili ortaya dökülen vesikalara göre Samsung’un en büyük odak noktası, Apple’ın hızlı büyümesini yavaşlatmak. Apple, senelik satışını senede 10 milyon ürüne rakımınca, Samsung kurmayları, gelecekteki muvaffakiyet Apple’ı köreltmekten geçiyor” şeklinde bir karar almış. Geçtiğimiz sene bunu muvaffak oldular zira Samsung, akıllı telefon satışınsa 2013 yılıdna Apple’ı geçmeyi muvaffak olmuştu.
Başka bir belgeye de, Apple’a karşı verilen savaşta, Samsung’un yalnız olduğunu, Android kullanan HTC diğer markaların dahi bağlaşık olarak görülmediği belirtiliyor.

ANDROID’İ TERKEDECEK
Son olarak en sansasyon yaratacak belge Güney koreli teknoloji devinin Android’den kurtulmak istediği ile alakalı olanı. Belgeye göre, Samsung, akıllı telefon ve tablet sektöründeki önlenemez yükselişini Android işletim sistemine borçlu olduğunu kabul ediyor lakin olanağını bulduğu anda Android’i bırakmak ve kendi geliştireceği işletim sistemini kullanmak istiyor. Bu tasarı ne zaman yürürlüğe girer bilinmez fakat Samsung’un kimi yeni ürünlerinin prototiplerinde açık kaynaklı Tizen platformu kullandığı biliniyor. Geliştirmeyi planladığı kendi işletim sistemi ile Samsung, Google ve Apple’a rakip olacak mı bunu zaman gösterecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir