Cep Telefonu

Samsung plastikten vazgeçmiyor

Samsung plastikten vazgeçmiyor
Samsung’un Galaxy S serisindeki yeni telefonunu sunmasına sayılı günler kalmışken, cihazın sahip olacağı özellikler de yavaşça beliriyor. Samsung’un verdiği en son bilgi, Galaxy S 4’te eski modellerde olduğu gibi plastikten vazgeçilmeyeceği.
Telefon üreticileri ürünlerinde kullandıkları materyal seçeneklerini değiştirirken, Samsung plastiğe bağımlı estetik bir tasarım anlayışını sürdüreceğini belirtti.

CNET’e konuşan Samsung mobil biriminin başkan yardımcısı Y.H. Lee, cam, alüminyum ve polikarbonat gibi yeni materyaller deneyen rakiplerinin aksine, S serisinde plastiğin kullanılmaya devam edeceğini ifade etti.

Lee, ‘telefonlarında kullandıkları materyalleri belirlerken sadece estetik tasarıma bakmadıklarını, aynı zamanda ürünü kısa zamanda etkin bir şekilde üretmelerini sağlayacakları materyali seçtiklerini’ belirtti. Lee, “Çok fazla üretim yapmamız gerektiğini biliyoruz” diyerek ‘plastik stratejisinin bir diğer sebebini ortaya koydu.
HANGİ KASA DAHA GÜZEL?
Lee, CNET’e yaptığı açıklamada plastik dış kaplamanın sunduğu diğer özelliklere değindi. Galaxy S serisinin plastik sayesinde daha uzun ömürlü olduğunu belirten Lee, aynı zamanda batarya değiştirmenin çok daha kolaylaştığını söyledi.

CNET’e kısa bir süre önce açıklama yapan Güney Koreli bir diğer elektronik üreticisi LG’nin bir yetkilisi, ‘Optimus G’nin arka panelini açmakta çok zorlanan müşterilerin kendilerine bu konuda şikayette bulunduğunu’ belirtmişti. Samsung, plastik ile bu sorunun üzerinden gelirken, telefonlarını daha da hafif kılmak istiyor.

Yine de bu durum rekabette Samsung’a avantaj getirir mi bilmez. iPhone 5’in şık metal kasası ve HTC One serisinin yeni kılıfı olarak beliren alüminyum, tüketicilerin fazlasıyla ilgisini çekiyor. Ayrıca, polikarbonat adı verilen farklı bir plastik ve çok renk seçeneği ile sunulan Nokia Lumia serisi de, tüketicilerin ilgi odağı olmayı başardı.

Lee, Galaxy S 4’ün ‘tüketicilerin her türlü ihtiyacını karşılayacak dengeli bir cihaz olacağını’ ve beğenileceğini umduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir