Endüstriyel Teknoloji

Sonorous’un tasarım özellikleri – Sonorous Kimdir?

Sonorous 2004 senesinde İstanbul’da bir garajda kurulan bir şirkettir. Ana etkinlik kısmı, ses ve görüntü sistemleri ile alakalı mamüller sunmaktır. Bunu yapar iken de nitelikyi, işlevselliği ve estetiği ön planda tutar.
İnsan, tasarım, malzeme, tedarikçiler ve satış kanallarının doğru seçimi ile şirket sıksık geliştirme göstererek Türkiye sektöründe önder mevkisine gelmiş ve dışalım sektöründe yükselmeye devam etmiştir.

Neticede seneler geçtikçe, dünya genelinde dayanıklı bir yer ve saygınlık kazanmıştır. Şimdi, küresel dağıtımcı ağları olan güçlü ortaklıklar yardımıyla dünyada 50’den çok ülkede temsil edilmektedir. Sonorous’un mamülleri, bugünün zorlu elektronik gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanmaktadır. Şirket pazardaki farkılıkları ve tüketici eğilimlerini özenle izlemeye odaklanmıştır. Kullanılan malzemeler amacıyla sıksık tetkik yapılması Sonorous amacıyla ayırt edici bir özelliktir.

Sonorous ekibinin geniş, çok uluslu ve işlevsel tecrübesi sinerji yaratmıştır. Bu sinerji de çalışanları ile beraber bir şirket kültürü oluşturmuştur. Tasarımda modern bir tasarım, ideal oranlar, uyumlu renkler ve titiz fonksiyonlar ön plandadır. Sonorous’u, model ve garanti koşullarına kadar çok özel kılan, mühim nitelik karakteristikleri vardır.
Müşterilerin beğenileri çok değişikdır. Bu yüzden Sonorous, müşterilerine değişik modeller arasından, kendi şahsi tarzlarına ideal bir tasarım yaratma fırsatı tanır. Çünkü malzeme ve renklerin ideal birleşimi, kendini gösterecek ve müşteriyi memnun edecek bir tasarım imkanı verecektir. Ürünleri senelerdır zevkle alınan bir şirket olarak bunları garanti etmek de bir sorumluluktur. Konu nitelik ve işçilik olunca Sonorous ortalamanın üzerindedir ve sıkı nitelik standartları, TUV’ün test ve nitelik koşulları ile beraber, bütün mamülleri amacıyla olası olan en yüksek nitelik garantisini verir.

 

Sonorous’un mamülleri, kullanım kolaylığı, işe yaraması ve emniyet kuralları öneme alınarak tasarlanmıştır. Bu mamüllerin sonsuz özellikleri ile hayat daha kolaylaşacaktır. Tüm Sonorous standl’leri güçlü alüminyum kolonlar kullanılarak inşa edilir. Ürünlerde paslanmaz metal tüketilir ve üzerleri parmak izi ve lekelere karşı görünmez bir tabaka ile kaplanır. Ürünlerde, emniyet amacıyla, kırılmalara karşı normal camlara göre 5 kat daha çok dayanıklı sertleştirilmiş cam tüketilir. Eğer üstüne aşırı yük biner ve cam kırılırsa çok ufak parçalara dağılır. Bu camlar Avrupa standartlarına idealdur. Metalin ve camın birbirine bağlanması amacıyla yüksek teknoloji bir yapıştırma tekniki uygulanır. Bu özel tutkal ile bağlanmış bağlantı noktaları, statik ve hareketli yükün yüzey süresince eşit dağılımını sağlar ve üzerindeki yükün ağırlığını belli noktaya basınç uygulamadan taşır. Bu teknik tanınan montaj tekniklerine göre daha sıkı ve güvenilir bir yüzey oluşturur. Kolon bağlantı noktaları, alüminyum ile camın direkt olarak ilişkisini engel olur ve raf sistemlerinden gelen bütün titreşimleri emer.

Tüm mamüllere ideal olan Sonorous taşıyıcı sitemi, tam bir görüş açısı elde etmek amacıyla yatay ve dikey olarak ayarlanabilir. Emniyet kilit sistemi, televizyonun kımıldamamasını ve ayarlanmış pozisyonunun bozulmamasını sağlar. Sert tekerlek sistemi, döşemeyi çizmeden ve zarar vermeden bir mobilyayı sessiz sedasız taşımak amacıyla tasarlanmıştır. Kablo gizleme sistemi, bütün bağlantı kablolarını saklama ve planlama imkanı verir. Bu şekilde temiz, kablosuz ve estetik bir görüş kısmı yaratır. Rafların arka kısmına bağlanan LCD çubuklar yardımıyla camın görünüşünü güzelleştiren ışık sistemleri, isteğe bağlı olarak kullanılabilir. Sessiz duruş teknolojisi, çekmece kapanırken son aşamada kapanış süratini düşürür ve çekmecenin yavaş ve sessiz kapanmasını sağlar. CD/DVD depolama birimi, göze batma endişesi yaratmadan CD ve DVD’lerin bir sistem amacıyla yerleştirilmesine imkan sağlar.
Sonorous bütün mamüllerde değişik renk ve malzeme tercihleri sunuyor. Müşteriler kendi zevklerine ideal kombinasyonlar yapabilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir