Endüstriyel Teknolojiİnternet

Google’dan gizemli proje

Kaliforniya kıyılarında bugünlerde devasa bir mavna yüzüyor. Dört katlı bir bina yüksekliğinde bu gizemli yüzer yapı, teknoloji devi Google’a ait. Google, bu mavnayı neden kullanacağını sır gibi gizliyor.

Teknoloji devi Google’un gizemli bir mavnası var. Yapımı büyük bir saklılık içinde sürdürülen 4 katlı mavna, yüzen data merkezi olarak adlandırılıyor.

San Francisco’da yapımına  başlanan mavna, ,inşaat ruhsatı konusundaki  ihtilaf sebebiyle şu sıralarda yolculuk halinde. Şehre 128 kilometre uzaklıktaki Stockton şehrine götürülüyor.

Google, yüzen veri merkezinin inşaasını burada tamamlayı tasarılıyor. Mavnayı interaktif teknoloji merkezi olarak kullanacağını belirten Google, daha fazla detay vermiyor.  Bununla beraber yeni teknolojileri öğrenmek isteyenler için interaktif bir alana dönüştürüleceği söylentileri var.

Gizemli yapıda, ileri teknoloji ürünü bir show-room, lüks barlar ve parti mekanları olacağı istikametinde de iddialar bulunuyor. Google’un bunun için Apple’ın tanınmış kişi satış mağazalarından esinlendiği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir