İnternetSağlık

BMW Marka Yarışında Toyotayı Geçti

Marka değeri yarışında BMW öne geçti
Yıllık olarak dünyanın en büyük markalarını belirleyen bir çalışmaya göre BMW Toyota’yı geçerek dünyanın en değerli otomotiv markası unvanını ele geçirdi.
Pazar araştırmaları şirketi Millward Brown’ın yayınladığı “BrandZ En Büyük 100 En Değerli Küresel Marka” çalışmasına göre, Mercedes-Benz, Volkswagen ve Audi marka değerlerini arttırdılar.

Millward Brown’ın küresel marka müdürü Peter Walshe, BMW’nin onu diğer otomobil yapımcılarından ayıran özelliklerini etkili bir şekilde iletmeyi başardığını ve bu mesajını “çok iyi bir ürünle” desteklediğini söyledi.

BMW
BMW

Walshe, “BMW dünyanın en büyük markalarından biri olarak son derece rekabetçi pazar ortamlarında markasının anlamlı derecede farklı olduğu fikrini kesinlikle tutarlı bir şekilde vermeyi başardı” diye konuştu.
BMW 2010’da da en değerli otomotiv markası olmuş, Toyota ise 2006’dan 2009’a kadar ve geçen sene bu unvanı elde etmişti.

Walshe geçen yıl bütün Japon otomobil yapımcılarını etkileyen deprem, tsunami ve nükleer felaketlerden sonra Toyota’nın dünyanın en iyi markalarından biri olmayı sürdürdüğünü, ama en üstteki konumunu yitirdiğini söyledi.

Walshe, “Toyota kesinlikle oldukça değerli, çok güvenli ve çok güvenilir olarak görülüyor; bunların hepsi harika nitelikler, özellikle orta seviyeli alıcılar için. Toyota’nın sorunu markanın kendisiyle değil, mali durumuyla ilgili, bu da kontrolü dışında gerçekleşen felaketlerden kaynaklanıyor” dedi.

Geçen yıl Japonya’da meydana gelen felaketler Honda, Nissan ve Lexus’un marka değeri sıralarını da olumsuz etkiledi, ama üç şirket de ilk 10’da kaldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir