Tanıtım

Estetik Görünüm ve Diş Telleri

Estetik Görünüm ve Diş Telleri

Diş her zaman için görünüm ve sağlık olarak çok önemli bir yer kaplıyor. Bazı çene yapılarından dolayı dişler çok fazla üst üste binmekte ve dişlerin eğri olarak çıkmasını sağlamaktadır. Genellikle bu şekilde çıkan dişlerin pek fazla ağrı ve sancı gibi durumları söz konusu değildir. Ancak estetikli bir görünüm açısından oldukça önemli ve bazı kişilerde psikolojik sıkıntılar meydana getirmektedir. Bunun için diş teli her zaman bir numaralı çözümdür. Elbette uzun bir tedavisi olsa da sonuç itibari ile kesinlikle oldukça harika görünüm kazandıracaktır. Diş teli için 8 yaş ve diğer yaşlarda takılması mümkündür. 5 yaş için kesinlikle diş teli tercih edilmemelidir.
8 ile 10 yaş arasında diş tellerinin takılması doktor tavsiyesi tarafından çenenin gelişimine göre hareket edilmektedir. Bu yaşlarda hasta ve doktor açısından oldukça rahat bir dönemdir. Diş çevresi daima sağlıklı olduğu sürece ileriki yaşlarda da rahatlıkla tel takımı yapılabilir. 30, 40 gibi yaşlarda takılmasının hiçbir zaman sakıncası yoktur, diş teli fiyatları her yıl sağlık bakanlığı tarafından belirlenerek takılacak tele göre fiyatlandırılmaktadır. Elbette sadece tel ile kalmamakta ve hastanın gittiği klinikte kullanılan malzeme, titizlik ve en önemlisi muayene ücreti buna eklenmektedir.
Diş teli takımı özel bir duruma girdiğinden dolayı sigorta bunu karşılamamaktadır. Ancak 8 ve 18 yaşına kadar olan kişilerde 1.000 TL almakta geri kalanını ödemektedir. Ayrıca 8 yaş altında olanlara diş teli tedavisi yaptırmamakta ve çok yoğun sıra olmaktadır. Bu yüzden diş teli taktırmak için kesinlikle özellere başvurmalısınız. Genellikle çene yapısına bağlı olarak 2 yıla kadar tedavi sürmektedir. Bu kadar uzun süren bir tedavi süresinde elbette verilen ücretler biraz yüksek olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir