Teknik

İşyerlerinde Kullanılan Tabela Çeşitleri

İşyerlerimizin ve dükkânlarımızın tüketiciye açıldığı ilk noktadır tabela reklamları. Tabelalarımız ne kadar güzel ve dikkat çekici olursa müşterinin ilgisini daha fazla çekecektir. Dikkat çekmek satış ve pazarlamanın altın kurallarındandır. Bir müşterinin aklında olmadığı halde tabelanız ile onun dikkatini çekip vitrininizden içeri bakmasını sağlayıp ürün bile satabiliriz. Satış ve pazarlama tekniklerinin ilk ayağı olan tabelalarınız ile satışlarınızı arttırmanınız mümkündür. Tüketicinin dikkatini çekmek için sıradan tabelalar yerine kaliteli ve gösterişli tabelaları seçmelisiniz. Gösterişli dikkat çekici tabela fiyatları sıradan tabelalara göre daha pahalı olabilir anacak uzun vadede çok kazançlı bir iş yapıldığı ortaya çıkacaktır.

Tabelalar görsel yönden tüketicinin ilgisini çekmesi gerekmektedir. Görsel ve algısal yönden çabuk fark edilecek birçok tabela örnekleri ve çeşitleri bulunmaktadır. Işıklı veya ışıksız tabelalar, Elektronik tabelalar, Led ışıklı tabelalar, totem tabelalar gibi yapısına ve özelliğine göre ayrılan modeller mevcuttur. Sizlerin kendinize göre veya işyerinize göre uygun bir modeli seçmelisiniz. Tabela montajı için yer sıkıntısı çekiyorsanız yukardan aşağıya doğru tabela çeşitlerini seçebilirsiniz. Tabelalarınızı müşterilerin kolayca fark edebileceği tarzda montajını yaptırmalısınız. Bazı şirketler ve dükkânlar yere montajlı çift taraflı tabelaları tercih etmektedir böylece yürüyen ve önüne bakan tüketicilerin de dikkatini çekmektedir. Yakın mesafedeki bir kişi kafasını kaldırıp yukarıdaki tabelayı görmeyebilir.

Tüketicinin dikkatini çekecek olan en ekili tabela çeşitlerinden bir tanesi de Led tabela sistemleridir. Elektronik ile birleşen LED teknolojisi en çok tercih edilen tabela sistemlerindendir. Özellikle gece hizmet veren büfeler restoranlar, taksi durakları ve oteller gibi yerlerde uzak mesafelerden tüketici ilgisini çekmek için kullanılmaktadır. Led tabela fiyatları2 sıradan tabelalara göre uzun vadede daha avantajlı ve karlı bir seçimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir