AlışverişEndüstriyel TeknolojiTanıtım

Çocuk Ranza Modelleri Fiyatları ve En tercih Edilen Renkler

ÇOCUK ODALARI

Çocuklarının zamanının en büyük bölümü odalarında oyun oynamakla geçer. Fakat evi küçük olan aileler yer sorununu biraz olsun azaltmak için, ranzaları oldukça fazla tercih etmektedirler. Böylece çocukların oyun alanları daraltılmamış olur. Ranzaların rahat ve kullanışlı olması ise çocukların beden sağlığı açısından oldukça önemli bir konudur. Bunun için aileler ranza bile olsa yatak seçiminde oldukça dikkatli bir seçim yapmalıdırlar.

Ranza Modelleri

Çocuk ranza modelleri, en çeşitli kategorilerden bir tanesidir. Birbirinden farklı oldukça ürün bulunmaktadır. Küçük çocuklar için sokakta oynamak tehlikeli olabilir. Çünkü onlar kendilerine dikkat etmekte güçlük çekerler. Bu sebeple çocuk odası yapacak aileler, odaları adeta oyun parklarına çevirebilirler. Bunun için bütün imkanlar sunulmuştur. Erkek çocukları için, üstü yatak altı çadır şeklinde ranzalar vardır. Çadırı oyun odası gibi kullanabilme imkanı bulunmaktadır. Bu tür bir ranza ile odanın içinde oda yapmış olursunuz.Üst katı ranza alt katı çekmeceli kanepe olanları vardır. Böyle bir seçim yapıldığı zaman bir odada fazla yer kaplamadan 3 yatak elde etmiş olursunuz. Çekmecede gizlenmiş bir yatakta bulunur. Araba şeklinde ranzalar bulunur. Bu model en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Klasik olan ranzalar bulunmaktadır. Bunların bir çoğu çocukları eğlendirecek şekilde tasarlanmıştır. Ranzanın üst katına merdivenle çıkılıyor. Diğer tarafına koyulan kaydırak ile aşağı iniyor. Bu tür ranzaların avantajı ise diğerlerine göre daha fazladır. Ranzadan aşağı inerken düşme olasılığı düşük bir ihtimal taşımaktadır. Kız çocukları için ise seçenek daha fazladır. Karavan şeklinde ranzalar bulunur. Üst katı yatak alt katı ise banklı masa şeklinde bir yatak türüdür. Klasik ranza ya da şato şeklinde tasarlanan ranzalar bulunur. Üstü tül ya da kumaş ile kapalı ranzalar vardır. Bu da çocuğunuz için ayrı bir ev yapılmış havası vermektedir. Bunların dışında portatif olanları bulunur. Bunlarda yerden tasarruf oldukça kullanışlıdır. Ranzalarda demir merdivenli olanlar çok tercih edilmemektedir.Merdivenlerin darlığı çocukların düşmesine sebep olmaktadır. Çekmeceli olarak 3 ya da 4 basamaklı ranzalar vardır. Bu türler çocuklar açısından daha kullanışlı olmaktadır.

Fiyatlar ve En tercih Edilen Renkler

Çocuk ranza modelleri, erkeklerde en çok mavi kız çocuklarında ise pembe tercih edilmektedir. Ancak sadelikten yana olan aileler beyaz ya da ahşap tonlarını da çok tercih etmektedirler.Ranzalar ise 210 ile 2200 TL fiyat aralığında olmaktadır. Fiyatları ise ranzanın modeline göre değişmektedir. Avensis Ranza 320-550 TL arasında satışa sunulmuştur. Mubu Prenses çadırlı ranzalar 1890 TL, demir ranzalar ise 150-560 TL arasındadır. Çekirdek Ranza’da ise fiyatlar 1100-1200 TL arasında değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir