Cep Telefonu

Samsung Galaxy S5 Hakkında

Galaxy S5’in kamerası

Galaxy S5
Samsung’un Galaxy S5 veya Note 4’te kullanacağı yeni kamera teknolojisi, firmanın ağzından “resmi” olarak çıktı.

Seul’deki bir konferansta analistlere yapılan izaha göre Samsung’un 2014 ve 2015’te çıkacak amiral gemisi cepleri, 16 megapiksellik ISOCELL kamera sensörünü kullanacak. Samsung’un yeni kamera sensörü, firmaya göre pikselleri birbirinden yalıtarak resim kalitesini artırıyor. Galaxy S5 ve Galaxy Note 4’ün önümüzdeki sene çıkması beklendiğinden ISOCELL sensörüyle gelmeleri bekleniyor.

ISOCELL, daha yüksek renk doğruluğunun yanında düşük ışıkta da iyi bir performans sergiliyor. Samsung, ISOCELL’de her pikseli fiziksel olarak diğerlerinden ayırdığını öne sürüyor. Bu ise piksellerin birbirlerini daha az etkileyeceği, daha kaliteli, keskin fotoğraflar anlamı taşıyor ve o anlama geliyor. Yeni sensörün Optik Görsel Sabitleme işlevine sahip olup olmadığı ile ilgili ise tam bir bilgi yok bu konu hakkında.

64-bit işlemci de yolda

Aynı zamanda Samsung’un 64-bit’lik işlemci tasarıları da ortaya çıktı. Firma öncelikle ARM’nin optimize IP çekirdeklerine sahip 64-bit’lik işlemcilerini ortaya çıkarmayı, uzun dönemde ise A64/ARMv8’i temel alan (ARM’den lisanslı) kendi 64-bit ARM çekirdeklerini yapmayı tasarılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir