Tanıtım

ULTRASURF Programı Ne işe Yarar

ULTRASURF Programı Ne işe Yarar
Ultrasurf erişimi engellenmiş sitelere girebilme imkânı sağlayan yazılım programıdır ve gerek sosyal ağların engellendiği işyeri bilgisayarlarından gerekse özel bilgisayarlardan erişimin yasaklandığı sitelere girebilmeyi sağlamaktadır. Çinli bilgisayar uzmanları tarafından tasarlanan Ultrasurf, son dönemde en çok ilgi göre yazılım programıdır denilebilir. Bunun birden fazla nedeni bulunmakta ve bu özellikler kullanıcılara cazip gelmektedir.
Ultrasurf yazılımını cazip hale getiren ilk özelliği, güvenlik duvarını aşabilecek düzeyde bir yazılımın bu kadar basit bir kurulum gerektirmesidir. Kullanıcı arama motoruna ultrasurf indir yazarak arama yaptığında, bu yazılımı indirebileceği sitelerden herhangi birisine ulaşabilmektedir. Sonrasında indirme işlemi saniyeler içinde tamamlanır ve tekbir exe dosyasından oluşan yazılımı, masa üstüne aktarmak yeterli olur. Masa üstüne gelen logoya çift tıklama yapıldığı anda karşınıza yeni bir arama sayfası açılır ve ekranın sağ alt köşesinde gördüğünüz sarı renkli kilit yazılımın çalıştığının göstergesi sayılır.
Ultrasurf yazılımının diğer bir cazip özelliği taşınabilir özellikte olmasıdır. basit bir yazılım olması özelliği ile bir USB belleğinde taşınabilir ve kullanıcı dilediği yerde aktif hale getirebilir, ultrasurf indir yazıp aratın, yazılımının tek olumsuz tarafı kullanılmaya başlanıldığı anda bilgisayarın veri akışı hızında yavaşlama olmasıdır, bunun sebebi ise yabancı bir sunucu yardımı ile engelli siteye girme çalışmasıdır. Ancak sansür kaldırma özelliğinin yanında bu olumsuzluk eksi olarak değerlendirilmemelidir.
Ultrasurf yazılımını kurmak kadar, bilgisayarda kaldırmakta oldukça basit bir işlemdir. Yaptığınız araştırmalar sonucunda Ultrasurf yazılımını kaldırmak için Ultrasurf ana sayfasına geçmek, sayfada bulunan seçenekler bölümünden program kaldır komutunu bulmak ve tuşlamak yeterli olacaktır. Bu yüzden birçok işyerinde geçerli olan engellenmiş sosyal ağlara erişim, bu yol ile gerçekleşebilecek ve kullanıcı sansürü kaldırmak için uzun zaman harcamamış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir