Donanım

Google ile LG saat yapacak

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden dağılan sızıntı haberlere göre Google ve LG, akıllı saat üzerinde çalışıyormuş.

Giyilebilir teknoloji pazarında rakip sayısı hızla artarken internet ve yazılım devi Google, geçtiğimiz günlerde LG ile işbirliği yaparak başarılı bir akıllı saat modeli geliştirdiklerini duyurmuştu. LG’nin donanım gücü ve Google’ın yazılım/yatırımı ile akıllı telefon/tablet pazarına sürülen Nexus, yeni bir boyuta daha yükselebilir.

MWC 2014 etkinliğinde mevzubahis olan Google ve LG’nin ortak çalışması olan akıllı saat modelinin, tanıtım tarihi olarak ise Haziran’da gerçekleştirilecek olan Google I/O etkinliği gösteriliyor. Nexus modelleriyle uyumluluk sağlayarak çalışması beklenen akıllı saatin isimi ise “Google Watch” olabilir.

Sızan görselin teferruatlarında saatin içinde yer alan saklı bir USB giriş ucu dikkatimizi çekiyor. AndroidPolice tarafından yazılan habere göre Google, hazırladığı öne sürülen prototipten vazgeçtiği ve LG’nin mevcut desteğini arttırmaya yönelik anlaşmalar yaptığı istikametinde doğrulamalardan da kaçınmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir