GüvenlikTeknik

Kombinizin derecesini yükseltmenize rağmen eviniz ısınmıyor mu?

Bunun sebebi peteklerinizde oluşan kir ve kireç parçalarının sıcak suyun hareketini engellemesidir. Bu durumun sonucunda petekler iyi ısıtmayacak ve ısınmak için daha çok para harcayacaksınız. Evde bulunan çocuğun hastalanmaması için ortamın belli bir sıcaklık değerinde olması gerekmektedir. Tesisatınızdan kaynaklanan ısınma problemleri basit işlemlerle uygulanan petek temizliği ile giderilebilmektedir. İşin ustası kişiler petekleri yerinden dahi çıkarmadan kimyasal ilaçlarla petek içindeki kireç gibi atıkları yok etmektedir.

Yaşam standartlarının artmasıyla insanların ısınma türleri de değişmektedir. Gelişen dünyada ısınma türleri giderek daha az çevre kirliliğine sebep olacak şekilde değişim göstermektedir. Özellikle kaplıca suyuyla ısınmalarda çevreye bırakılan atık çok azdır. Kömürün yanmasıyla ortaya çıkan karbon monoksit gazı hem insan sağlığına zarar vermekte hem hava kirliliğine neden olmaktadır. Hem ekonomik hem doğa dostu olan bu sistemden maalesef bütün yerleşim yerleri yararlanamamaktadır. Yer altı zenginliği olan sıcak su ülkemizde bazı yerleşim yerlerinde bulunmaktadır. Bu sistem de kendiliğinden sıcak olan su peteklerde dolaşıp ısınmayı sağlamaktadır. İnsanlar cüzi bir miktar paraya ısınmaktadır. İki yıl aralarla yaptıracağınız tesisat ve petek temizliği ısıtma sisteminin verimini artıracak ekonomik fiyatlara ısınabileceksiniz. Tesisatınızda sorun olup olmadığını peteklerin ısısından, kombinin arıza yapmasından, yüksek derecelerde bile evin ısısının yükselmemesinden anlayabilirsiniz.

Doğalgazı dış ülkelerden ithal ettiğimiz için pahalıdır. Türk vatandaşı ısınmak için bir ton para harcamaktadır. Doğalgaza gelen zamlar sürekli haber gündeminde yer almaktadır. İhtiyaçlarımız pahalıya mal olmaktadır. Yaşamak için ısınmaya, ısınmak için paraya ihtiyacımız var. Bu nedenle ısıtma araç gereçlerimizin bakımını ve onarımını ihmal etmeyerek ısınma ihtiyacımızı daha ekonomik yapabiliriz. Petek temizliği de bu bakım ve onarımın yapı taşlarındandır. Bu konu hakkında internet sitelerinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir