Yazılım

Facebook Virüsüne Dikkat

Sosyal ağ öncüsü Facebook, yeni bir virüsle daha sarsıldı! Facebook kullanıcılarının karabasanı virüsten savunma yolları

İnternet dünyasının en popüler sosyal ağ platformlarından biri olan Facebook, yeni bir virüs salgınıyla daha gündeme geldi. Milyarlara erişen kullanıcı sayısıyla popülerlik kazanan Facebook ve Twitter, kötü niyetli kişiler tarafından hazırlanan ve yaygınlaştırılan virüslere maruz kalıyor.

“Arkadaşlar, Facebook Türkiye’de yasaklanıyor” türünde yazılar paylaşan virüsün size bulaşması ise oldukça kolay. Meraklandıran metnin altına iliştirilen ziyaret linkine tıklanıldığı anda, virüsün kişi listesine dahil oluyorsunuz ve siz de arkadaş listenize bu merajı haberiniz olmadan yollamış oluyorsunuz. Çevreniz tarafından bu konu dahilinde ikazlar almaya başladıysanız, size şimdiden geçmiş olsun diyelim.

Peki, nasıl kurtulabiliriz? Dediğinizi duyar gibiyiz; şayet bu link bir uygulamaya müsaade etmenizi istemişse ve siz de varmişseniz, işe ilk o uygulamanın müsaadenini kaldırmakla başlayabilirsiniz. Bu bir uygulama irtibatlı değilse, Facebook idarenine müracaat etmeniz ve vaziyeti anlatmanızda yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir